Kdo jsme

Krása, elegance, ušlechtilost, vitalita, pracovitost a osobnost představitelů plemen ohařů nás velmi oslovila a během krátké doby zcela opanovala. S těmito plemeny pracujeme od roku 1995. Naší snahou je realizovat psy pracovně – na zkouškách i při lovecké praxi – a prezentovat jejich exteriér na výstavách. Naším chovatelským cílem je zušlechťovat pracovní vlastnosti a exteriér psů s důrazem na zdraví a vitalitu.

Já, Jiří Drábek *1975, jsem aktivním myslivcem od roku 1994, vzděláním lesník a profesionální myslivec. Od roku 1997 vlastním chovatelskou stanici „z Mešinské hájovny“. Působím jako rozhodčí z výkonu loveckých psů na všech typech zkoušek ohařů, dále jako čekatel exteriérového rozhodčího pro plemeno pointr. Chovatelské činnosti se věnuji prostřednictvím chovatelských klubů pod záštitou Českomoravské kynologické unie, člena FCI.

Za práci v kynologii jsem byl oceněn Českomoravskou mysliveckou jednotou propůjčením mysliveckého vyznamenání III.stupně za zásluhy o myslivost. Moravskoslezský klub anglických ohařů ocenil moji práci Čestným uznáním za reprezentaci plemen anglických ohařů, Čestným uznáním za aktivní chovatelskou činnost a Čestným uznáním za zásluhy o chov anglických ohařů. Klub chovatelů německých krátkosrstých ohařů Praha mi udělil Čestné uznání za úspěšný chov německého krátkosrstého ohaře. Klub chovatelů hrubosrstých a maďarských ohařů mne ocenil Čestným uznáním za výcvik loveckých psů.

Za výcvik a předvedení psů na zkouškách mi byly předány vůdcovské odznaky: bronzový a stříbrný od Moravskoslezského klubu chovatelů anglických ohařů, bronzový a stříbrný od Klubu chovatelů německých krátskosrstých ohařů Praha a bronzový a stříbrný od Klubu chovatelů hrubosrstých a maďarských ohařů. Ohaři které jsem cvičil a předvedl na zkouškách jsou prezentováni v odkazu Zkoušky. Nadále aktivně cvičím a chovám ohaře, a to na plné pecky! :)

           

Já, Eva Sodomková *1979, jsem nesměle :) vykročila vstříc kynologii v roce 2005, kdy jsem si pořídila svoji maďarskou ohařku Gailu (Agátu). Od roku 2006 jsem nasedla do vlaku "Mešinská hájovna", a to je fofr! :) Jsem paparazi veškerého výcvikového a chovatelského dění u nás, pracuji na našich webových stránkách, mazlím štěňata i dospěláky a jsem Jurovi tím, jak říká, kdo umí mít pohled na pesany jako člověk a kynolog, a ne jen jako kynolog... :). Ráda vodím naše psy na honech, ukázkách výcviku a pomáhám při výcviku jako takovém.

           

Velmi blízce a úspěšně spolupracujeme s kolegyní Luckou Svobodovou, je nám milou a fundovanou pomocnicí jak při výcviku, prezentaci na výstavách a ukázkách výcviku, tak i při běžném obstarávání psů.

           

Nezištnými a velmi důležitými pomocníky nám jsou Ivča a Luboš Sodomkovi, kteří se nám starají o psíky jako o vlastní. :)